До уваги батьків новонароджених дітей!


Народження малюка для кожної сім’ї – це найголовніша, найважливіша подія. Дитина – це маленька людина зі своїми бажаннями та потребами.
Але батькам слід пам’ятати, що законодавством встановлено строк для державної реєстрації народження дитини. Батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження зареєструвати її народження (стаття 144 Сімейного кодексу України).
Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав дитини та офіційного визнання і підтвердження державою факту її народження. Проте, іноді трапляється, що батьки за цей час не встигають зареєструвати малюка. Що ж робити в таких випадках?
У разі пропуску строку без поважних причин на батьків чекатиме адміністративна відповідальність у вигляді накладання штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Протокол про порушення складає працівник відділу ДРАЦС.
 Однак, трапляються непередбачувані ситуації, коли з поважних причин батьки не можуть вчасно подати документи. Що може вважатись поважною причиною пропуску строків?
 Наприклад, батьки перебувають у віддаленій місцевості, де немає органів ДРАЦС, в такому разі зареєструвати малюка вони зможуть протягом 1 місяця з дня повернення.

Необхідні документи:
   Медичне свідоцтво про народження, медична довідка про перебування дитини під наглядом лікувального закладу;
   Паспорта або паспортні документи, що посвідчують особи батьків;
  Документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини  (свідоцтво про шлюб, заява матері, спільна заява батька та матері, заява батька про визнання батьківства).

Увага! Державна реєстрація  проводиться за місцем народження дитини або за місцем проживання її батьків чи одного з них.  

Шановні батьки! Звертаємо вашу увагу на те, що ви маєте можливість звернутися до ЦНАПу за отриманням комплексної послуги «єМалятко», до спливу місячного терміну від  дня народження дитини.